Warszawa, 1 kwietnia 2008 – Dziś i jutro zabiera swoich znajomych do kina Jej Perfekcyjność. Najpierw wybierze się z Ku, To i Ma na „Wszystko za życie” a potem na „Juno” z Da, Se i Ma.

To pierwsze poświąteczne wyjścia do kina organizowane przez Jej Perfekcyjność. W ciągu kilku dni od powrotu do Warszawy, widziała się co prawda z wieloma przyjaciółmi, znajomymi i fanami, ale wciąż nie udało się jej zorganizować „bardziej inymnego spotkania”, jak sama je określiła. Wyjścia do kin, na które Jej Perfekcyjność zaprasza znajomych, stały się już swoistą tradycją jej relacji z nimi.
– Mam nadzieję, że filmy się im spodobają i że uda się wszystkim dotrzeć bez problemów – powiedziała. – „Juno” już widziałem i wiem, że to dobry film.
Jej Perfekcyjność uczestniczyła na zaproszenie Mi w pokazie „Juno” zorganizowanym przed wręczeniem Oscarów, w związku z nominacją, jaką wówczas film uzyskał. Dziś wiadomo już, że „Juno” otrzymał Oscara za najlepszy oryginalny scenariusz.
– Niektórych z zaproszonych znajomych widuję bardzo rzadko i na ich obecności zależy mi tym mocniej – zauważyła Jej Perfekcyjność.
Oba pokazy odbędą się w Kinotece. Przypomnijmy, że Jej Perfekcyjność regularnie zaprasza najbliższe osoby do kina na pokazy przedpremierowe. Tajemnicą jest, skąd bierze zaproszenia na wydarzenia. Największe dotychczas wyjście zgromadziło aż 10 osób.

O czym jest „Wszystko za życie”?
Wkrótce po skończeniu studiów świetnie zapowiadający się 22-letni Christopher McCandless decyduje się zerwać z dotychczasowym wygodnymi i dostatnim życiem. Marzy mu się podróż w nieznane, w poszukiwaniu przygód i swojego prawdziwego ja. To, z czym się zetknął w czasie wędrówki i czego doświadczył zmieniło go dogłębnie. Dla wielu ludzi historia jego ‘włóczęgi’ stała się symbolem wytrwałości i niezłomności ludzkiego charakteru.

reżyseria: Sean Penn, scenariusz: Sean Penn, obsada: Emile Hirsch, Marcia Gay Harden, Catherine Keener, William Hurt

O czym jest „Juno”?
Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Za radą najlepszej przyjaciółki Lei postanawia znaleźć dla nienarodzonego dziecka bezdzietne małżeństwo, które zgodziłoby się je adoptować. Wkrótce natrafia na pasującą do jej oczekiwań parę, Marka i Vanessę.

reżyseria: Jason Reitman, scenariusz: Diablo Cody, obsada: Ellen Page, Michael Cera, Jennifer Garner, Jason Bateman


Kadr z filmu „Wszystko za życie”


Kadr z filmu „Juno”

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!