Warszawa, 6 marca 2008 – Swój udział w Manifie 2008 zapowiedzieli m.in. Magda Mosiewicz, Kinga Dunin, Karolina Herman, Magdalena Środa, Piotr Pacewicz Robert Biedroń i Jacek Żakowski. Dziś swoje przybycie potwierdziła Jej Perfekcyjność.

Marsz ruszy o godzinie 12:00 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Osobne manifestacje pojawią się także m.in. w Szczecinie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Toruniu.
– Jako kobiety, mamy głos i dlatego idę znów na Manifę – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Byłem rok temu i nie widzę powodu, dla którego w tę sobotę miałoby mnie zabraknąć na tym wydarzeniu.
Zdaniem Jej Perfekcyjności, na Manifie zjawić się powinni wszyscy, którym los kobiet w Polsce się nie podoba. Tegoroczna manifestacja odbędzie się pod hasłem „Zdrowie Kobiet!”.
Wśród postulatów, organizatorki i organizatorzy podkreślają:
– chcemy móc się leczyć w szpitalach, w których pracują godnie opłacane pielęgniarki i położne.
– chcemy mieć płace i emerytury, które wystarczą nam na dbanie o swoje zdrowie. dziś i w przyszłości. Także wtedy, gdy pracujemy na kasie w hipermarkecie.
– chcemy, by skutecznie chroniono zdrowie i zycie kobiet przed przemocą
– chcemy móc leczyć niepłodność, nawet jeśli nie zarabiamy tyle co posłowie.
– chcemy mieć prawo do rodzenia po ludzku, nawet jeśli nie należymy do najbogatszej elity
– chcemy, żeby kobiety wreszcie same mogły decydować o tym czy, ile i kiedy będą miały dzieci. By mogły samodzielnie podejmować odowiedzialne decyzje. Decyzje na tak i na nie.


Plakat tegorocznej warszawskiej Manify

Jej Perfekcyjność do udziału zaprasza także swoich przyjaciół, znajomych i fanów. Jak sama podkreśliła, nie ma wśród nich zbyt wielu kobiet, ale Manifa nie jest zamknięta na płeć męską.
– Uważam, że w marszu powinni pójść też geje – zaproponowała. – Niech to będzie wyraz wdzięczności za udział lesbijek, biseksualistek i heteroseksualnych kobiet w Paradach Równości.
Jej Perfekcyjność odezwie się dzisiaj do wielu ze swoich znajomych, by zaprosić ich do pojawienia się w sobotę pod PKiN.

Na YouTube.com pojawił się filmik promujący Manifę

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!