Warszawa, 19 lutego 2008 – Oficjalnie zaproszenie na uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa Leszkowi Balcerowiczowi dotarło wczoraj do Jej Perfekcyjności. Miałaby wziąć w niej udział w todze.

Zaproszenie związane jest z pełnioną przez nią funkcja członkini Senatu UW. Uroczystość odbędzie się 6 marca w Auditorium Maximum w Auli im. Adama Mickiewicza na terenie Kampusu Centralnego UW.
– To dla mnie wielki zaszczyt i muszę poważnie przemyśleć tę kwestię – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Z jednej strony, to wielkie wyróżnienie, z drugiej jednak – mam także inne obowiązki, które ucierpiałyby, gdybym się pojawiła w Auditorium Maximum.
Jako członkini Senatu UW, Jej Perfekcyjność pojawiłaby się wraz z władzami uczelni w todze, która zakładana jest tylko na specjalne okazje. Taką, zdaniem Rektory UW, jest wręczenie tytułu doktora honoris causa.
– Jutro mam posiedzenie Senatu, zamierzam skonsultować tę sprawę z pozostałymi studenckimi członkami – zapowiedziała. – Ważne, żeby studenci byli godnie reprezentowani.
Zdaniem Jej Perfekcyjności, przynajmniej połowa studentów zasiadających w Senacie powinna zjawić się na uroczywstości. Jeśli zajdzie taka potrzeba, Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że poświęci inne zajęcia na rzecz tego wydarzenia.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!