Warszawa, 7 lutego 2008 – Wczoraj „Królowie nocy”, dzisiaj „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Jej Perfekcyjność ostatnio często zabiera swoich znajomych na przedpremierowe pokazy kinowe.

Sytuacja taka wynika zapewne z tego, że ma teraz czas wolny związany z przerwą między semestrami na uczelni.
– Chodzi także o rzeczy niezależne ode mnie – wyjaśniła. – Po prostu czasem mam więcej zaproszeń, a czasem mniej. Nie ja przecież ustalam kiedy jakiś film ma wejść na ekrany kin…
Wczoraj w kinie Luna w Warszawie bawili się z nią Da, Pi i Mi, którzy obejrzeli film i udali się potem do McDonald’sa na przekąskę późną porą. Sam zaś film podobał się Jej Perfekcyjności „średnio”. Komentując go po wyjściu z kina, powiedziała, że był „zbyt rzewny i nazbyt amerykański, zwłaszcza na końcu”.
Dzisiaj Mi, To i Pa obejrzą z nią „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Jak można przeczytać w oficjalnym kalendarzu Google Jej Perfekcyjności – przed filmem spotka się z Ku na kawie w Wayne’s Coffee. Jak zdradziła, nie widuje się z nim zbyt często z powodu obowiązków jakie ma na uczelni oraz faktu, że Ku nie jest już mile widziany w jednym z warszawskich klubów.
Film, na który uda się dziś Jej Perfekcyjność ze znajomymi nie jest ostatnim zaplanowanym w tym miesiącu. W kolejnych tygodniach na pewno zabierze przyjaciół i znajomych na „Operacja świt” i „Chłopiec z latawcem”.


Kadr z filmu „Królowie nocy”

O czym jest „Królowie nocy”?

Akcja filmu „We own the night” rozgrywa sie w latach 80 ubiegłego wieku w Nowym Jorku. Przedstawia rozgrywki nowojorskich policjantów między rosyjskimi mafiosami. Główny bohater opowieści, Joseph, który jest właścicielem nocnego klubu dowiaduje się że rosyjski gang narkotykowy ma listę policjantów, których zamierza zlikwidować. Gdy okazuje się że na licie jest jego brat Bobby i ich ojciec, tylko Joseph będzie mógł ich ocalić.

reżyseria James Gray scenariusz James Gray zdjęcia Joaquín Baca-Asay muzyka Wojciech Kilar


Kadr z filmu „To nie jest kraj dla starych ludzi”

O czym jest „To nie jest kraj dla starych ludzi”?
Mroczny thriller braci Coen, rozwijający się w prawdziwy dramat egzystencjalny – na 8 nominacji do Oskara. Pewien myśliwy (Josh Brolin) natrafia niedaleko granicy z Meksykiem na przedziwne znalezisko: paczkę heroiny, 2 000 000 dolarów i kilkanaście ciał. Niewiele myśląc, zabiera pieniądze – co sprowadza mu na głowę prawdziwe kłopoty, z szalonym płatnym mordercą (nagrodzony Złotym Globem oskarowy faworyt Javier Bardem) na czele. Zabójca nie będzie miał jednak łatwego zadania – przypadkowy złodziej służył bowiem w wojsku i doskonale potrafi zacierać swe ślady.
reżyseria Joel Coen, Ethan Coen scenariusz Joel Coen, Ethan Coen zdjęcia Roger Deakins na podstawie: powieści Cormaca McCarthy’ego

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!