Warszawa, 3 stycznia 2007 – Serwis JejPerfekcyjnosc.blox.pl dołączył dzisiaj do grona złgoszonych w konkursie Blog Roku 2007. Już od 15 stycznia będzie można oddawać na niego głosy.

Konkurs polega na wybraniu 10 Najlepszych Blogów 2007 w 10 kategoriach tematycznych oraz jednego najlepszego Bloga Roku 2007. Wyboru dokonują internauci w głosowaniu oraz specjalnie powołana Kapituła Konkursu, w skład której weszły osobowości ze świata kultury i mediów.
– Cieszę się, że kolejna strona poświęcona mojej osobie weźmie udział w takim wspaniałym konkursie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Życzę redakcji serwisu powodzenia i oczywiście zwycięstwa!
Każdy założyciel polskojęzycznego bloga może zgłosić go do Konkursu. Wszystkie zgłoszone blogi przejdą do II etapu Konkursu który będzie polegać na głosowaniu SMSowym. W jego efekcie do kolejnego etapu Konkursu – oceny przez Internautów i Kapitułę konkursu – przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów.
Dzięki głosowaniu w każdej z 10 kategorii tematycznych powstanie lista 25 najwyżej ocenionych blogów. Przejdą one do III etapu Konkursu – głosowania – oceny przez Internautów. Podobnie jak w poprzednim etapie Konkursu głosowanie będzie SMS-owe. Właściciele blogów, które otrzymają największa ilość głosów w poprzednim etapie Konkursu, otrzymają Nagrody Internautów. Przyznane więc zostanie 10 nagród Internautów w 10 kategoriach tematycznych.
Równolegle z ocena blogów przez Internautów trwać będzie ocena 100 blogów – po 10 najlepszych z każdej kategorii tematycznej – przez Kapitułę Konkursu. Każdy z Jurorów otrzyma do oceny listę 10 blogów z odpowiadającej mu kategorii tematycznej, które w poprzednim etapie Konkursu otrzymały największą ilość głosów. Spośród nich wybierze 3 blogi. Tym samym wybrane blogi staną się Nominowanymi do Nagrody Blog Roku 2007. Lista blogów Nominowanych zostanie przedstawiona 12.02.2008 o godz. 12.00 na stronach serwisu Konkursowego blogroku.pl.
Nominowane blogi zostaną przedstawione wszystkim członkom Kapituły Konkursu. Po zapoznaniu się z nimi Jurorzy spotkają się i w bezpośredniej dyskusji podejmą decyzję o wyborze najlepszego bloga i tym samym przyznają mu tytuł Blog Roku 2007.
– Zasady wydają się skomplikowane, ale takie być muszą, jeśli zgłasza się do konkursu kilkanaście tysięcy serwisów – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Liczę na spory odzew niemałej liczby czytelników JejPerfekcyjnosc.blox.pl.
W skład Kapituły Konkursu weszli: Monika Luft, Michał Kreczmar, Edwin Bendyk, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Joanna Lamparska, Bartek Chaciński, Łukasz Trzciński, Ewa Białołęcka, Adam Grzanka i Ala Boratyn.
Od dziś w menu po prawej stronie znajduje się obowiązkowy link, informujący o konkursie. Etap II konkursu a zarazem pierwszy etam głosowania trwać będzie od 15stycznia od godz. 12.00 do 29 stycznia do godz. 12.00.

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!