Warszawa, 8 listopada 2007 – „Ukryta strategia” to już drugi film z Meryl Streep, który w tym tygodniu obejrzy w kinie Jej Perfekcyjność. Na przedpremierowy pokaz dzieła zaprosiła dziś Wo, Da, Da i Mi.

To już kolejny film, który w tym tygodniu obejrzy Jej Perfekcyjność, a w którym gra Meryl Streep.
– Nie ubolewam, bo bardzo ją lubię jako aktorkę – powiedziała. – Cenię wysoko jej umiejętności i talent.
Dzisiejsze wyjście ma charakter bardziej „zbiorowy” niż to sprzed dwu dni. We wtorek Jej Perfekcyjność zabrała do kina tylko Ma. Wejściówkę otrzymały od niej także Sy i Jo, z którymi jednak nie miała okazji się spotkać przed projekcją. Okazuje się bowiem, że do kina wpadła w ostatniej chwili, uprzedzając czekającego Ma, że może się spóźnić „minutkę lub dwie”.
– Na szczęście chyba jakoś szczególnie go to nie obraziło – powiedziała. – Każdemu może zdarzyć się taka wpadka.
Powodem niewielkiego spóźnienia były korki na odcinku… Metro Politechnika – Pl. Zbawiciela. Po projekci filmu Jej Perfekcyjność udała się z Ma na kawę do Złotych Tarasów i kawiarni Wayne’s Coffee.
Dzisiejsze wyjście do kina planowane było od dawna, a film „Ukryta strategia” ma świetne recenzje wśród krytyków.


Kadr z filmu „Ukryta strategia”

O czym jest „Ukryta strategia”?
W gabinetach Kongresu zaufany prezydenta, senator Jasper Cruise przekazuje sensacyjną wiadomość o nowej strategii wojennej dziennikarce telewizyjnej – prowadząc z nią zabawę w kotka i myszkę, pełną dowcipu, wdzięku i wykrętów. W tym czasie na West Coast University idealistyczny wykładowca, dr Malley, przekonuje zdolnego, ale znudzonego studenta o potrzebie zaangażowania, przestrzegając jednocześnie przed skutkami niewykorzystania jego niezwykłego potencjału. Równocześnie na drugim końcu świata, w Afganistanie, dwaj byli studenci Malleya, Arian i Ernest, na przekór tezom stawianym przez nauczycieli i polityków, uczestniczą w starciu, od którego zależy nie tylko ich przetrwanie, ale losy nas wszystkich.
W filmie grają m.in.: Robert Redford, Meryl Streep i Tom Cruise. Film wyreżyserował Robert Redford a autorem scenariusza jest Matthew Michael Carnahan.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!