Warszawa, 14 listopada 2007 – Kolejny przedpremierowy pokaz, na który swoich znajomych zabiera Jej Perfekcyjność to „1408”. Historia powstała na podstawie powieści Stephena Kinga swoją polską premierę będzie miała 23 listopada.

Już dziś natomiast Jej Perfekcyjność zaprosiła Ma, To, Ku i Ku na przedpremierowy pokaz, który odbędzie się w kinie Silver Screen Puławska o godzinie 20:30. Jak wyjaśniła, pierwszymi osobami, które przyszły jej na myśl po otrzymaniu zaproszeń byli Ma i To.
– Wiem, jak lubią horrory i thrillery – powiedziała. – Dlatego wiedziałam, że ich muszę zaprosić w pierwszej kolejności.
To już trzeci przedpremierowy pokaz, na który Jej Perfekcyjność zaprasza swoich znajomych w tym miesiącu. W sumie już 15 osób mogło dzięki niej obejrzeć filmy przed ich oficjalną premierą – zupełnie za darmo. Pytana o to, skąd bierze zaproszenia, Jej Perfekcyjność stale odpowiada, że nie ma to znaczenia.
– Ważne, że je mam i że się nimi dzielę – podkreśliła. – Zależy mi na nich, bo chcę mieć możliwość spotykania się z moimi znajomymi, przyjaciółmi i fanami. Kino jest do tego idealnym miejscem.
Jej Perfekcyjność nie potrafiła powiedzieć kiedy znów zaprosi kolejne osoby na jakiś pokaz. Jak wyjaśniła – nie konaktowała się jeszcze „ze swoim źródłem wejściówek” w tej sprawie.


Kadr z filmu „1408”

O czym jest film „1408”?
Znany pisarz, autor horrorów Mike Enslin wierzy jedynie w to, co zobaczy na własne oczy, czego dane jest mu dotknąć. Napisał masę bestsellerów, w których podważa obecność zjawisk paranormalnych w większości cieszących się złą sławą nawiedzonych domów, w których rzekomo grasują duchy. Nie udało mu się nigdzie znaleźć dowodu na istnienie życia po życiu. Jego niewzruszone przekonanie będzie jednak musiało ulec zmianie, gdy bohater wynajmie apartament w tajemniczym hotelu Dolphin. Lekceważąc ostrzeżenia dyrektora hotelu, pisarz postanawia zamieszkać w nawiedzonym pokoju, który od lat stoi pusty. Inna opowieść byłaby zapewne po prostu straszna, ale tutaj – jak we wszystkich książkach Kinga – bohater musi najpierw przeżyć duchową przemianę: ze skrajnego sceptycyzmu przejść na pozycję gorącej wiary. I, by przetrwać noc, zmierzyć się ze swymi własnymi demonami…
Reżyserem filmu jest Mikael Hafstrom, a autorami scenariusza: Scott Alexander, Matt Greenberg i Larry Karaszewski. W filmie grają m.in.: John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack i Tony Shalhoub.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!