Warszawa, 17 października 2007 – Il, Da, Pa i Ku to kolejne osoby, które skorzystają dziś z zaproszenia Jej Perfekcyjności na przedpremierowy pokaz filmu. Tym razem będzie to „Imiennik”.

Wyjście planowane było od dawna, bowiem od dawna Jej Perfekcyjność dysponowała wejściówkami. Udało się jej je zdobyć z myślą o zaproszeniu jak największego grona znajomych.
– Z niektórymi z tych osób jeszcze nie byłem w kinie – wyznała. – Na przykład Il idzie ze mną pierwszy raz.
Choć, po chwili namysłu, dodała, że spotkały się raz na filmie w TR – niemniej, przypadkowo. Tym większa, jak twierdzi, jej radość ze wspólnego wyjścia. Stwierdziła także, że samo kino będzie dla niej momentem odpoczynku i wytchnienia w kampanii wyborczej, która trwać będzie na Uniwersytecie Warszawskim jeszcze kilka dni.
– Dobrze, że choć na te kilkadziesiąt minut zupełnie nie będę o tym myśleć – powiedziała. – Bardzo tego potrzebuję.
Jej Perfekcyjność, tocząca bardzo ciężką walkę przedwyborczą w Instytucie Dziennikarstwa, ma nadzieję, że poczynione przez nią starania i wysiłki opłacą się i zostanie Przewodniczacą Zarządu. Jak stwierdziła – zależy jej na tym, by studenci zobaczyli, że można lepiej, ciekawiej i fajniej studiować dziennikarstwo.

O czym jest „Imiennik”?
W wyniku zawarcia związku małżeńskiego zaaranżowanego przez ich rodziców, Ashoke i Ashima przenoszą się z upalnej Kalkuty do wietrznego Nowego Jorku, by zacząć wspólne życie. Niemal całkowicie sobie obcy żyją na obcej ziemi, ale ich relacje zmieniają się, kiedy Ashima rodzi syna. Kiedy trzeba szybko wybrać imię chłopcu, Ashoke decyduje się na Gogola ku czci znanego rosyjskiego pisarza – imię, które w tajemny sposób łączy się z przeszłością, ale i – jak żywi nadzieję Ashoke – z lepszą przyszłością.
W filmie grają m.in. Kal Penn, Tabu, Irfan Khan, Zuleikha Robinson a reżyserem jest Mira Nair.


Kadr z filmu „Imiennik”

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!