Warszawa, 30 października 2007 – Kolejne grupowe wyjście do kina sponsorowane przez Jej Perfekcyjność zacznie się już o godzinie 19:00. Do kina tym razem zaproszeni zostali Ja, Bo, Ol, Ma i To.

Obok Floor-Sitting Party, grupowe wyjścia do kina stały się już nieomalże tradycją związaną z osobą Jej Perfekcyjności.
– Chcę dać moim znajomym i przyjaciołom tyle, ile to możliwe – podkreśla. – Czasem udaje się załatwić coś takiego, więc cieszę się, że mogę dzielić się czymś z nimi.
Dzisiejsze wyjście do kina będzie ostatnim spotkaniem towarzyskim Jej Perfekcyjności przed jej wyjazdem do domu rodzinnego. Już jutro bowiem około godziny 16 wsiądzie do pociągu IC Chrobry.
– To miły akcent przed tymi kilkoma upragnionymi dniami odpoczynku – wyznała. – Film zresztą zapowiada się bardzo ciekawie.
Już sam tytul „Męska historia” może budzić pewne skojarzenia. M.in. dlatego wszyscy zaproszeni przez Jej Perfekcyjność do kina do homoseksualiści.
W oficjalnym Kalendarzu Google Jej Perfekcyjności znaleźć można już kolejne zapowiedzi wyjścia do kina – 6 i 8 listopada, z kolejnymi jej znajomymi i przyjaciółmi.


Kadr z filmu „Męska historia”

O czym jest film?
Wyrafinowana, zabawna, ale i prowokacyjna opowieść o prawdziwym znaczeniu pojęcia „odbierać edukację”. Wszystko zaczyna się w małej prywatnej szkole w przemysłowym zakątku północnej Anglii, gdzie ośmiu uczniów staje przed perspektywą osiągnięcia brytyjskiego marzenia: zapisania się na jeden z dwóch legendarnych angielskich uniwersytetów. Przeżywający rozterki właściwe dla wieku dojrzewania, pogrążeni w chaosie lat 80. XX wieku chłopcy są wspierani, ale i czasem mamieni, przez dwóch nauczycieli o krańcowo odmiennych poglądach na ich edukację. Nowy w szkole, świetnie ułożony Irwin, niedawny absolwent Oksfordu zatrudniony przez ambitnego dyrektora, by przygotować chłopców do skutecznego przystąpienia do egzaminów, kładzie nacisk na przebojowość. Drugim jest cudowny nauczyciel literatury Hector, który ma się za głupca, bowiem za wszelką cenę próbuje pomóc chłopcom w znalezieniu własnej mądrości. Obaj wychowawcy, cieszący się poważaniem a nawet miłością swoich uczniów, ostro rywalizują między sobą, stawiając na szali swój autorytet.
Reżyserem filmu jest Nicholas Hytner, scenariusz napisał Alan Bennett a występują w nim m.in.: Samuel Anderson, James Corden, Stephen Campbell Moore, Richard Griffiths, Frances de la Tour.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!