Warszawa, 10 października 2007 – Prezentacja pracy o transgresji płciowej osób o metrykalej płci urodzeniowej męskiej w najbliższą sobotę będzie debiutem Jej Perfekcyjności jako wykładowcy podczas zajęć na Podyplomowym Stduium Gender Stduies UW. Do prezentacji wyników badania zaprosił Jej Perfekcyjność dr Jacek Kochanowski.

Jak podkreśla Jej Perfekcyjność, to dla niej wielkie wyzwanie.
– Będę przemawiać przed gronem osób, które jest bardziej wykształcone ode mnie – powiedziała. – Najpewniej też w dziedzinie o której będę mówić są ode mnie bardziej oczytani.
Szybko jednak dodała, że z radością i zaszczytem wystąpi w sobotę przed studentami. Jej prezentacja odbyć się ma w ramach seminarium poświęconego Queer Theory. Seminarium trwa trzy godziny i tyle czasu dr J. Kochanowski zamierza poświęcić na prezentację pracy Jej Perfekcyjności oraz dyskusję, jaka się po niej odbędzie.

Praca Jej Perfekcyjności, to relacja z badania, jakie przeprowadziła w ubiegłym roku. Dotyczy ono konstruowania transgresyjnej płciowo tożsamości osób o metrykalnej płci urodzeniowej męskiej, głównie za pomocą i za pośrednictwem zabiegów związanych z urodą, zdrowiem i dbaniem o siebie. Całe badanie konstruowane jest w oparciu o dekonstruktywistyczny paradygmat zgodny z założeniami teorii queer. Rozbudowana wersja tego badania ma w bieżącym roku akademickim umożliwić Jej Perfekcyjności wcześniejsze ukończenie studiów po IV roku.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!