Warszawa, 26 września 2007 – Specjalny pokaz filmu „Iberia” będzie miejscem spotkania Jej Perfekcyjności z grupą znajomych. Dziś o godzinie 20:15 w kinie Luna rozpocznie się projekcja, na którą zaprosiła To, Mi, Da, Da i Wo.

W ten sposób Jej Perfekcyjność wznawia przerwaną wakacyjną nieobecnością tradycję kinowych spotkań ze znajomymi. Znana jest bowiem z tego, że dość regularnie zaprasza bliskie sobie osoby do kina.
– Uważam, że chociaż tym drobnym gestem mogę się im odwdzięczyć za to, że są – powiedziała. – To mój sposób na podziękowanie im za to.
Jej Perfekcyjność stara się zabierać za każdym razem inne osoby – by w ten sposób nikt nie poczuł się wyróżniony ani zapomniany. Zarazem stara się zabierać owych znajomych jak najwięcej. Wejściówki, które zdobywa, by wprowadzać ich na seanse są jej tajemnicą.
– Czy to naprawdę ma znaczenie skąd je biorę? – pyta się retorycznie. – Ważne, że je mam od czasu do czasu i że ich ilość zależy poniekąd od ilości pracy jaką włożę w pewne przedsięwzięcia.
Dopytywana,. wyjaśniła, że musi sobie na wejściówki „zapracować” i że ich zdobycie nie zawsze jest łatwe. Niemniej, dodała, za każdym razem ich zdobywanie sprawia jej dużą radość, bo myśli o możliwości spotkania ze znajomymi.
Jej Perfekcyjność poinformowała także, że prawdopodobnie na kolejne wyjście do kina zaprosi znajomych już 2 października. Nie chciała jednak podać żadnych szczegółów, bo – jak wyjaśniła – nie wie jeszcze nic „na sto procent”.

O „Iberii”:
Niewiarygodna perfekcja i żywioł improwizacji. Najrozmaitsze stany ducha i ciała opowiedziane tańcem, muzyką, śpiewem, grą świateł i „choreografią” kamery. Kolejny muzyczno – filmowy poemat Saury znalazł inspirację w dorobku XIX – wiecznego kompozytora hiszpańskiego Isaaca Albéniza, a w szczególności w cyklu jego suit fortepianowych „Iberia”. Swobodnie interpretując jego utwory Saura opowiada o przebogatej, nawarstwiającej się przez wieki kulturze swego kraju.
Występują w nim m.in. Sara Baras, Antonio Canales, Marta Carrasco, Aida Gomez, Enrique Morente. Film wyreżyserował Carlos Saura.

Kadr z filmu
Kadr z filmu „Iberia”

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!