Warszawa, 19 września 2007 – „Aktywny obywatel” to nazwa cyklu warsztatów dla samorządów szkolnych, do udziału w których zaproszono Jej Perfekcyjność. Dziś rozpoczynają się szkolenia, które mają przygotować do tego ją i innych wolontariuszy.

Około godziny 14:00 wszyscy uczestnicy powinni się już zgromadzić w Warszawie, by móc rozpocząć pierwszą część zajęć, która potrwa trzy dni. Dla gości spoza Warszawy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana przygotowała noclegi w tutejszych hotelach.
– Cieszę się, że zostałem zaangażowany do tego projektu – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Dawno już nie miałem możliwości wykazać się w tego typu działaniach społeczno-obywatelskich.
Kolejna tura zajęć rozpoczyna się jutro o godzinie 9:00, a cała pierwsza ich część zakończy się w piątek o godzinie 14:00. Kolejny etap zajęć przewidziano na weekend 28-30 września. Ich program nie jest jeszcze dokładnie znany.
– Muszę wziąć udział w obu częściach, by uzyskać stosowny certyfikat – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Dziś także podpisać mam zobowiązanie, które za porzucenie szkolenia karać będzie mnie kwotą 300 zł.
Takie zabezpieczenia mają na celu upewnienie się, że wszyscy wolontariusze wezmą udział we wszystkich turach zajęć. Cały projekt współfinansowany jest bowiem przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!