Warszawa, 11 września 2007 – Już 16. pozycję zajmuje w rankingu popularności fotoblog prowadzony przez Jej Perfekcyjność w serwisie playmoblie.pl. To narazie najwyższa pozycja, jaką udało się mu osiągnąć.

Pozycja w rankingu nie jest oceniana na podstawie ilości odwiedzin, jak w przypadku większości serwisów z blogami, stąd też wzrost czytelnictwa spowodowany zamieszaniem i sprawą sądową nie przekłada się wprost na zmianę pozycji.
– Na pewno miał na to wpływ – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Ale algorytm do obliczania pozycji jest dużo bardziej skomplikowany.
Z informacji publikowanych na portalu playmobile.pl wynika, że pozycja określana jest na zasadzie zodbytych punktów. Oblicza się je mnożąc ilość osób dodających fotoblog do obserwowanych przez specjalny „współczynnik aktywności”, punktuje się także komentarze otrzymane i napisane, dodane wpisy oraz zamieszczone na fotoblogu zdjęcia. Każda z kategorii ma górny limit dzienny, którego przekroczenie jest niemożliwe. Dodatkowo, co miesiąc ranking zaczyna się od nowa, ponieważ punkty z poprzedniego miesiąca dzielone są przez 10.
– To dość sprawiedliwy system, którego oszukanie wymaga sporo pracy – powiedziała Jej Perfekcyjność.
Jak jednak dodała, nigdy sama nie komentuje innych blogów, by nie być oskarżoną o sztuczne zawyżanie swojej pozycji w rankingu.


Jej Perfekcyjność jest już 16. w rankingu

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!