Warszawa, 5 września 2007 – Dwudzieste drugie miejsce zajmuje aktualnie fotoblog Jej Perfekcyjności w rankingu popularności w serwisie Play. To najwyższa dotychczas pozycja w rankingu prowadzonym przez użytkoników czwartego operatora komórkowego.

Dotychczasowa popularność sprawiała, że fotoblog plasował się w okolicach trzydziestej pozycji. Wynik osiągnięty wczoraj przez Jej Perfekcyjność był także dla niej sporym zaskoczeniem.
– Nie przypuszczałam, że ludzie aż tak często mnie czytają i subskrybują… – powiedziała. – Prowadzę fotobloga od końca stycznia i jeszcze nie zdażyła mi się tak wysoka pozycja.
Aby minimalizować przewagę „starych” użytkowników nad nowymi – co miesiąc punkty zdobywane za aktywność własną i cudzą na fotoblogu liczy się od nowa, dodając w ramach dodatkowego doładowania jedną dziesiątą punktów zgromadzomnych przez poprzedni miesiąc. W ten sposób operator Play unika sytuacji, gdy staż w serwisie byłby decydującym czynnikiem w pozycjonowaniu fotoblogów.
Walka o popularność rozpoczęła się w serwisie playmobile.pl, gdy w czerwcu ruszył konkurs – wtedy pojawił się ranking a w raz z nim nagrody i… pierwsze zachowania, które urągały netykiecie. Nie chcąc jednak zmieniać zasad gry w trakcie jej trwania – operator doprowadził do końca cała zabawę. Od 1 lipca konkursu już nie ma, ale ranking pozostał. Chcąc nie chcąc Jej Perfekcyjność także bierze w nim udział.
– Nie zależy mi na tym, by być wysoko – wyjaśnia. – Gdyby tak było, zdobywałbym punkty poprzez komentowanie innych fotoblogów, a nigdy tego nie robiłem.
Jej Perfekcyjność regularnie, codziennie dodaje nowe wpisy, które dokumentują jej życie. W ten sposób powstaje wielka fotoopowieść, która w przyszłości może być skarbnicą wiedzy o niej samej.
Od 21 stycznia 2007 Jej Perfekcyjność wykonała swoim telefonem SAmsung około 3200 zdjęć z czego ponad 2200 znalazło się na fotoblogu.

Link do fotobloga Jej Perfekcyjności w serwsie Play (playmobile.pl).


Zrzut ekranu dokumentujący pozycję Jej Perfekcyjności

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!