Warszawa, 12 czerwca 2007 – Już jutro Jej Perfekcyjość zjawi się około 9:30 w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta na Dniach Centrum Michea Foucaulta „Tożsamość praca pamięć”.


Często inspirowana pracami znanego francuskiego myśliciela, zapowiedziała swoje pojawienie się na kilku najciekawszych z jej perspektywy spotkaniach podczas trwających dwa dni zajęć.
– Mam nadzieję, że się nie zawiodę i spotkania będą naprawdę ciekawe – wyraziła nadzieję.
Jutro pojawić się ma podczas Sesji 1, na której zaprezentować się mają Agnieszka Graff („Piękna, besta i dzielny narodowiec – dyskurs LPR jako melodramat”), Ireneusz Krzemiński („Mentalność biologiczna nienawiści jako baza polityki”) oraz Eric Fassin („Tożsamości polityczne i polityki mniejszościowe. Problemy mniejszości seksualnych i dyskryminacje rasowe”) zaś jutro na sesji poświęconej prezentacji prac doktrnatów. Jak sama podkreśliła – interesuje ją zwłaszcza wystąpienie Agnes Cheraille, która przedstawić ma pracę „Naród i legitymizacja Państwa – kontrowersje wokół homoseksualizmu w polskiej postkomunistycznej przestrzeni publicznej”.
– To będzie wyczerpujące intelektualnie, ale i insprujące wydarzenie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Liczę na to, że wiele z owych spotkań wyniosę.
Organizatorami wydarzenia sąCentrum Michela Foucault, Ambasada Francuska, EHSS (Paryż), Ośrodek Kutlury Francuskiej przy Uniwersytecie Warszawskim i Polska Akademia Nauk.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!