Warszawa, 4 czerwca 2006 – Kolejny przedpremierowy pokaz filmowy zostanie dziś uświetniony przez Jej Perfekcyjność. O godzinie 19:30 zjawi się w Kinotece wraz z osobą towarzyszącą na filmie „Zabić prezydenta”.

Film oficjalnie pojawi się w kinach w piątek 8 czerwca, jednakże już dziś na spejclanym przedpremierowym pokazie dla vip-ów nie może zabraknąć Jej Perfekcyjności.
– Myślę, że będzie to udany film – powiedziała. – Nie znam co prawda twórczości Gabriela Range’a, ale sama fabuła zapowiada się ciekawie.
Pokaz organizowany jest przez Best Film w miejscu kultowym dla wielu pokoleń Polaków – warszawskiej Kinotece. Film otrzymał już podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto nagrodę krytyków Fipresci. Dzieło opowiada historię fikcyjnego zamachu na życie prezydenta George W. Busha w październiku 2007 roku. Ze względu na swoje prawdopodobieństwo uważany jest przez wielu za film bardzo atrakcyjny.
– Miłe będzie także moje towarzystwo, bo w kinie będzie ze mną Ma – wyznała Jej Perfekcyjność. – Wszyscy zaś doskonale wiedzą, że mam do Ma ogromną słabość.
To nie pierwsze wspólne wyjście do kina Jej Perfekcyjności z Ma, co podkreśla tylko jej słowa o słabości jaką do niego żywi.


Kadr z filmu „Zabić prezydenta”

„Zabić prezydenta” to uhonorowany na MFF w Toronto Nagrodą FIPRESCI film – analiza amerykańskiej rzeczywistości po 11 września. To pytanie o granice pomiędzy fikcją i faktem, o rolę mediów w kreowaniu faktów i nastrojów. To również świetny, trzymający w napięciu thriller.

Film został zrealizowany w konwencji paradokumentu. Realizatorzy w mistrzowski sposób połączyli materiały archiwalne z fabularnymi. W warstwie dokumentalnej “Zabić prezydenta” łączy zmuszającą do myślenia narrację z reportażem. W warstwie fabularnej to film o wysokim napięciu i wartkiej akcji rzucający ostre, bezlitosne światło na przerażające aspekty współczesnego fundamentalizmu: religijnego, neokonserwatywnego czy liberalnego.
W filmie występują m.in.: Hend Ayoub, Brian Boland i Becky Ann Baker.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!