Mazowieckie, 2 maja 2007 – Zajęciami dotyczącymi tworzenia informacji prasowej Jej Perfekcyjność uświetni dziś warsztaty dziennikarskie dla młodzieży organizowane w Żurominie.

Organizatorem imprezy jest jedna z podopiecznych Jej Perfekcyjność z organizowanych przez nią w latach 2001-2005 warsztatów dziennikarskich w Zachodniopomorskiem oraz obozu dziennikarskiego w Rewalu. To właśnie ona zaprosiła Jej Perfekcyjność do udziału w jej projekcie i wygłoszenia prelekcji-zajęć dla grupki młodych ludzi chcących w przyszłości zajmować się dziennikarstwem.
– Cieszę się, że są nadal ludzie, którzy podobnie do mnie, nadal chcą uczyć młodzież odpowiedzialnego i dobrego dziennikarstwa od najmłodszych lat – powiedziała przez wyjazdem. – Tym chętniej zgodziłem się na udział w warsztatach.
Jej Perfekcyjność wyjechała na zajęcia o godzinie 8 rano a powróci do Warszawy wieczorem. Organizatorzy zachęcali ją do pozostania na zajęciach przez trzy dni, ale powzięte wcześniej zobowiązania uniemożliwiły to jej.
Jej Perfekcyjność dziennikarstwem prasowym zajmuje się od ponad 7 lat – w tym czasie pracowała już dla lokalnych dzienników i tygodników, pisywała do ogólnopolskich magazynów i sama tworzyła miesięczniki uczniowsko-studenckie. Dziś pracuje dla największego darmowego miesięcznika studenckiego w Polsce oraz tworzy swój własny magazyn studencki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała także dla lokalnej telewizji a każdego lata szefuje lokalnej rozgłośni radiowej i jest jej dyrektorem artystycznym. Szkoleniem młodych dziennikarzy zajęła się w roku 2001, organizując pierwszą ogólnopolską imprezę dla młodzieży zainteresowanej tą tematyką – kontynuując jej tworzenie przez 3 kolejne lata. Od 5 lat Jej Perfekcyjność jest także instruktorem radiowym dla młodzieży uczestniczącej w obozie dziennikarskim organizowanym przez tygodnik „Angora”. Jej Perfekcyjność studiuje także stacjonarnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!