Warszawa, 1 maja 2007 – „I Bóg stworzył transwestytę” to tytuł filmu Rafalali, jaki wczoraj w klubokawiarni Chłodna 25 obejrzało kilkadziesiąt osób. Wśród nich była także Jej Perfekcyjność, ze swoimi bliskimi znajomymi – Ma i Ku.

Film jest dokumentem opowiadającym o życiu warszawskiego transwestyty Rafalali w perspektywie ogólnej sytuacji osób trans w Polsce oraz ich społecznego odbioru.
– Uważam, że był naprawdę zabawny i dobry – powiedziała po projekcji Jej Perfekcyjność. – Może momentami reżyser traciła uwagę publiczności, bo był ciut przydługi jak na dokument, ale to tylko drobny zarzut.
Film trwał ponad godzinę i był kolażem sond, wywiadów, narracji i performance’ów przygotowanych przez Rafalalę, która poza odegraniem w nim głównej roli, była także jego reżyserem i scenarzystą.
– Cieszę się, że Rafalala zaprosiła mnie na ten pokaz – powiedziała Jej Perfekcyjność.
Okazuje się bowiem, że zaproszenie na film otrzymała bezpośrednio od niej za pośrednictwem portalu randkowego dla osób trans. Jej Perfekcyjność, w związku z prowadzonym badaniem socjologicznym, szuka tam kontaktu z osobami trans m/k. Jak zdradziła nam także po pokazie – udało się jej namówić także Rafalalę na udział w owym badaniu.
Po projekcji Jej Perfekcyjność pogratulowała twróczyni filmu i wraz ze swoimi znajomymi – Ma, Ku i To, który dołączył do pozostałych po pracy – udała się do kawiarni Green Coffee.


Reklama wyświetlanego w klubokawiarni Chłodna 25 filmu

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!