Warszawa, 18 maja 2007 – Dziś o 9:00 rozpoczyna się drugi dzień konferencji naukowej „Miłość bliźniego: między normatywnością a normalnością”, której uczestniczką jest Jej Perfekcyjność. Konferencja jest intelektualnym dorobkiem i zapleczem Dni Równości 2007.

Poruszane na niej tematy obracają się wokół tematyki tolerancji, homoseksualizmu i queer theory. Zdaniem Jej Perfekcyjności, zaproszeni na nią goście, stanowią mieszankę kilku najbardziej wpływowych środowisk akademickich w Polsce i Niemczech. Wczoraj, pierwszego dnia, gościem była m.in prof. Magdalena Środa.
– Cieszę się, że dane jest mi spotkać tych wszystkich wspaniałych ludzi – powiedziała. – To dla mnie zaszczyt i radość.
Udział w konferecji jest darmowy, dzięki wsparciu organizatorów – Fundacji Równości oraz niemieckiego partnera – Queer Nations. Jej Perfekcyjność doceniła zwłaszcza kawę, która jej zdaniem, jak na standardy konferencji, jest „wyjątkowo smaczna”.
Dziś, podczas drugiego dnia, Jej Perfekcyjność spotkać ma się m.in. z dr. Jackiem Kochanowskim, który w wyraźny sposób wpłynął na jej sposób patrzenia na queer theory i z którym od pewnego czasu e-zna się.
– Cieszę się, że będę miał okazję z nim porozmawiać na żywo – komentowała. – Mieliśmy już dawno się umówić, ale nasze zabieganie nam to skutecznie uniemożliwiało.
Dzisiejsze spotkania podzielono na dwa panele: Strategie queerowe w debacie politycznej oraz Prewencja HIV – porównanie Europejskie.
Jej Perfekcyjność uczestniczy w konferencji, jako przedstawicielka Formacji Różowe Saneczki. Jak podkreśliła, dzięki temu FRS włącza się już nie tylko w życie społecze, kulturalne i artystyczne, ale także międzynarodowy ruch naukowy.

Podczas spotkania, nie zabrakło miłych niespodzianek. Także bowiem na konferencji znaleźli się fani Jej Perfekcyjności. Jeden z nich, Mi z Towarzystwa Ekonomicznego Gejów i Lesbijek podszedł do Jej Perfekcyjności, by się z nią przywitać i wyrazić swoją aprobatę dla jej działań. Nie chcąc tracić cennej konferencji, Jej Perfekcyjność nie włączała się jednakże w dłuższą debatę.

Komentując swój udział, Jej Perfekcyjność raz jeszcze przypomniała, że kulminacyjnym momentem Dni Równości jest Parada Równości, zaplanowana na sobotę na godzinę 14:00. Rusza spod Sejmu i tam właśnie zaprosiła, po raz kolejny, wszystkich swoich znajomych, przyjaciół i fanów.
– Nie może was zabraknąć – powiedziała. – Trzymam kciuki i wierzę, że zobaczę Was tam w naprawdę wielkiej liczbie!

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!