Warszawa, 19 maja 2007 – Zakończyła się Parada Równości 2007. Hasłem tegorocznego maruszu, w którym ponad 4 tys. ludzi przemaszerowało ulicami Warszawy była miłość bliźniego. W manifestacji wzięła udział także Jej Perfekcyjność.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii 76 fotografii.

Manifestacja ruszyła spod Sejmu RP, gdzie o godzinie 14:00 rozpoczęły się przemówienia zaproszonych gości – polskich oraz zagranicznych polityków oraz działaczy społecznych i organizatorów manifestacji.

– Cieszę się, że tu jestem i świętuję ze wszystkimi innymi to, że jesteśmy właśnie inni – powiedziała Jej Perfekcyjność.
W wypowiedzi dla „Teleexpressu” TVP, jako przedstawicielka Formacji Różowe Saneczki, powiedziała, że cieszy się z kontrmanifestacji przeciwników tolerancji pod Sejmem, bo „na tym polega demokracja, na wyrażaniu różnych poglądów”. Wyraziła przy tym nadzieję, że zachowanie zwolenników Młodzieży Wszechpolskiej oraz Narodowego Odrodzenia Polski nie będzie agresywne. Niestety, podczas marszu doszło do kilku drobnych incydentów – grupa kilkunastu osób położyła się wzdłuż ul. Pięknej, by zablokować przemarsz. Zostali usunięcie przez funkcjonariuszy policji, spisani i puszczeni wolno.
– Parada to dla mnie wspaniały festyn, a przede wszystkim możliwość potańczenia na samym środku ulicy Marszałkowskiej! – emocjonowała się Jej Perfekcyjność. – Takie piękne święto różnorodności nie zdarza się codziennie.
W Paradzie Równości wzięli udział homoseksualiści i biseksualiści obojga płci, osoby transgenderowe i nie tylko. Wszyscy, którym zależało na promowaniu tolerancji i równości mimo różnorodności. Jej Perfekcyjność ubolewała, że zjawiło się na niej tak niewiele jej znajomych – zwłaszcza tych, którzy wcześniej deklarowali przybycie. Dodała jednak, że się „tego spodziewała”, bo jej zdaniem większość homoseksualistów w Polsce ma do Parady stosunek obojętny, a często nawet negatywny.
Podobnie jak rok temu, niemal całą trasę Jej Perfekcyjność przeszła na przedzie pochodu, razem ze swoim byłyb współlokatorem Pi. Przez ponad połowę trasy manifestacji trzymała też z innymi ludźmi dużą tęczową flagę – symbol ruchu emancypacyjnego LGBT. I właśnie niewielkiemu artykułowaniu potrzeby ochrony praw osób transgenderowych dziwi się od dłuższego czasu Jej Perfekcyjność.
– To oraz za długą trasę marszu uważam za jedyne minusy – powiedziała. – Myślę jednak, że są to zarzuty niewielkie.
Parada Równości zorganizowana została po raz szósty – w 2005 roku odbyła się mimo zakazu ówczesnego Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Jej Perfekcyjność uczestniczyła w niej po raz trzeci.

Widziałeś gdzieś zdjęcia Jej Perfekcyjnośći z Parady? Wyślij je TUTAJ.


Jej Perfekcyjność podczas Parady maszerowała ze znajomym Pi

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!