Warszawa, 24 kwietnia 2007 – Kolejne pytanie pojawiło się w dziale „Zapytaj Jej Perfekcyjność”. Tym razem użytkownik blackpony dopytuje się: jak żyć oraz o co w tym wszystkim chodzi?

Jej Perfekcyjność na wiadomość o otrzymaniu takich pytań zareagowała z uśmiechem.
– To dobrze, że jeszcze ktoś zastanawia się nad takimi sprawami – skomentowała. – I cieszę się, że zwraca się z nimi właśnie do mnie.
Zdaniem Jej Perfekcyjności, odpowiedź na pierwsze pytanie jest dość prosta. Streszcza się bowiem w słowach „szczęśliwie, dobrze i godnie” – przy czym zdaniem Jej Perfekcyjności, owa kolejność oznacza hierarchię. Dodaje, że „szczęśliwie” oznacza dobrze dla siebie, „dobrze” to tak naprawdę dobrze dla innych wokół nas a „godnie” oznacza dobrze z perspektywy potomnych.
Więcej wątpliwości pojawiło się przy odpowiedzi na pytanie o co w tym wszystkim chodzi.
– Szczerze powiem, że w tym wszystkim chodzi właśnie o owo szukanie sensu – wyjaśnia. – Moment, gdy go tak naprawdę odnajdziemy jest zawsze przełomowym i zmieniającym dalszy bieg życia. Bo potem zostaje nam już tylko realizacja owego sensu.
Zdaniem Jej Perfekcyjności, sensem życia jest poszukiwanie owego sensu, który nadajemy indywidualnie każdy swojemu jestestwu. Punktem kulminacyjnym, który pozwala nam odnaleźć się w chaosie codziennego świata późnonowoczesnego jest odkrycie co jest naszym celem. Potem – jak wynika z jej słów – życie jest już „tylko realizacją celu i oczekiwaniem na koniec”.

Więcej o akcji Zapytaj Jej Perfekcyjność znajdziecie tutaj.

/Zapytaj Jej Perfekcyjność/

Wypowiedz się! Skomentuj!