Warszawa, 22 kwietnia 2007 – Jedyną osobą milczącą cały dzień podczas obchodzonego niedawno w Polsce Dnia Milczenia była Jej Perfekcyjność – donosi oficjalna strona DzienMilczenia.blox.pl.

Organizatorzy akcji w Polsce podziękowali Jej Perfekcyjności, podkreślając trud, jaki włożyła w wytrzymanie całego dnia bez wypowiadania słowa. Na stronie akcji znalazła się także fotografia, opublikowana kilka dni temu także w portalu JejPerfekcyjnosc.blox.pl.
– Naprawdę nie spodziewałem się aż takiej reakcji – wyznała Jej Perfekcyjność. – To miłe, że akcja pojedynczego człowieka może zostać aż tak doceniona.
Jej Perfekcyjność podziękowała organizatorom polskiej edycji Dnia Milczenia za propagowanie akcji tego święta oraz pogratulowała udanego happeningu w Łodzi przy Pasażu Schillera, gdzie ponad 100 osób z zaklejonymi ustami przez blisko godzinę manifestowało swoje poparcie dla idei Dnia.
– Mam nadzieję, że dotrzymam słowa i uda mi się za rok zorganizować jakiś happening w Warszawie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Teraz czuję się dodatkowo zmobilizowany i uprawniony.
Przypomnijmy, że Dzień Milczenia odbył się w Polsce po raz pierwszy 18 kwietnia 2007 i jest kontynuacją jedenastego już Day of Silence obchodzonego na świecie. Jest dniem, w którym wszyscy ci, którzy wspierają tworzenie bezpieczne środowisko dla osób LGBT składają śluby milczenia, by uznać i zaprotestować przeciwko prześladowaniom, uprzedzeniom i dyskryminacji, które w efekcie skazują osoby LGBT na milczenie. Zamiast o tym mówić, uczestnicy – uczniowie i studenci oraz reszta zainteresowanych – rozdają karteczki lub podkoszulki z nadrukiem o następującej treści:
„Proszę zrozum moje powody do nie odzywania się dzisiaj. Biorę udział w Dniu Milczenia, międzynarodowym ruchu młodzieżowym, który jest protestem przeciw milczeniu, w którym lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transseksualnych i im przychylni są zmuszeni pozostawać. Moje celowe milczenie jest echem ich milczenia, które jest spowodowane prześladowaniem, uprzedzeniami i dyskryminacją. Wierzę, że przerwanie tego milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku walki z tymi niesprawiedliwościami. Pomyśl o głosach, których dzisiaj nie słyszysz. Co Ty zamierzasz zrobić, by przerwać to milczenie?”
Podczas Dnia Milczenia Jej Perfekcyjność przez dwadzieścia cztery godziny nie wypowiedziała ani jednego słowa i wszystkim zainteresowanym rozdawała kartki z oświadczeniem przytoczonym powyżej.

Tutaj znajdziesz zapowiedź włączenia się Jej Perfekcyjności w akcję.
Tutaj przeczytasz informację o przebiegu Dnia Milczenia Jej Perfekcyjności.
Tutaj znajdziesz informację o Jej Perfekcyjności na stronie organizatorów Dnia Milczenia.
Dzień Milczenia – oficjalna polska strona.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!