Warszawa, 16 kwietnia 2007 – Dzień Milczenia będzie powodem dla którego już w środę Jej Perfekcyjność zorganizuje całodniowy performance pod tytułem „Milczę z kartką na plecach”.

Akcję już od jakiegoś czasu promuje strona DzienMilczenia.blox.pl. Jej ideą jest wymowne milczenie, które ma spowodować zrócenie uwagi na problem wykluczenia osób homo-, bi- i transseksualnych.
– Jako osoba transgenderowa wiem, że działam w swoim imieniu – wyznała jeszcze mówiąca Jej Perfekcyjność. – Tym bardziej chcę się włączyć w tę akcję.
Jej Perfekcyjność z zaklejonymi ustami będzie tego dnia podróżować ulicami Warszawy i brać udział w zajęciach na uniwersytecie. To, co wyjaśniać będzie jej zachowanie, to kartka z informacją „Dzień Milczenia” przyczepiona na plecach Jej Perfekcyjności oraz ulotki, które będzie rozdawać. Jak nam przekazało biuro prasowe Jej Perfekcyjności, będzie na nich napisane:
Proszę zrozum moje powody do nie odzywania się dzisiaj. Biorę udział w Dniu Milczenia, międzynarodowym ruchu młodzieżowym, który jest protestem przeciw milczeniu, w którym lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transseksualnych i im przychylni są zmuszeni pozostawać. Moje celowe milczenie jest echem ich milczenia, które jest spowodowane prześladowaniem, uprzedzeniami i dyskryminacją. Wierzę, że przerwanie tego milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku walki z tymi niesprawiedliwościami.
Pomyśl o głosach, których dzisiaj nie słyszysz. Co Ty zamierzasz zrobić, by przerwać to milczenie?

Jej Perfekcyjność wyjaśniła, że zadanie to „nie będzie łatwe”, ale jej zdaniem warto spróbować wytrzymać, żeby zwrócić uwagę spotykanych tego dnia ludzi.
– Wierzę, że to coś zmieni – wyjaśniła. – I dlatego namawiam też was wszystkich do włączenia się, bo jeszcze nie jest za późno.
Jej Perfekcyjność nie wie jeszcze ile ulotek rozda tego dnia.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!