Warszawa, 7 grudnia 2006 – Plany nowych performace’ów Jej Perfekcyjności są już znane. Najbliższy planowany jest już jutro!

Dzieło ma nosić tytuł „Magaciotolans” i do uczestnictwa w nim Jej Perfekcyjność zaprosiła wiele znajomych osób. Rzecz dziać się będzie w kawiarni Mercer’s przy ulicy Chmielnej.
– Chcemy zebrać wszystich, którzy byli na ostatnim Floor-Sitting Party i w tym miejscu pokazać im zdjęcia z imprezy – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Wabikiem ma być fakt, że to jedyne miejsce, gdzie będzie można je zobaczyć.
Jej Perfekcyjność postanowiła bowiem, wbrew dotychczasowej tradycji, nie umieszczać ich na stronie FloorSittingParty.prv.pl. Po wcześniejszych czterech edycjach wszyscy uczestnicy otrzymywali logi i hasło, które pozwalało im zaglądać na tę stronę i oglądać zdjęcia. Tym razem – mogą je zobaczyć tylko jutro wraz z Jej Perfekcyjnością.
– Będziemy z laptopem i chcemy stłoczyć wszystkich razem przy oglądaniu fotografii – wyjaśniła.
W ten sposób Jej Perfekcyjność chce wyolbrzymić do granic absurdu lans, jaki panuje w tej kawiarni. Pokazując coś w sposób przerysowany, chce ukazać zjawisko, jakie stało się dla niej natchnieniem.
Kolejna akcja planowana jest na środę. Będzie nosiła tytuł „Ecce vibratoro”, czyli „Oto wibrator”. Miejscem wydarzenia będą ogrody Instytutu Dziennikarstwa UW (przy ulicy Nowy Świat) a w performance zaangażowana jest także As. Tym razem sztuka polegać będzie na ostentacyjnym przekazaniu przez As wibratora Jej Perfekcyjności.
– Tu znów chcemy coś hiperbolizować – dodaje Jej Perfekcyjność. – Zależy mi na wielkiej ostentacji tego wydarzenia. Rozmawianie o wibratorach jest bowiem pewnym kulturowym tabu, które mi się nie podoba.
Jej Perfekcyjność nie od dziś deklaruje wolę walki z kulturowo uwarunkowanymi tematami tabu – w myśl idei, jaką ogłosił w jednym ze swych ostatnich wywiadów Michaele Foucault, twórca koncepcji wiedzy-władzy, że „należy z życia robić dzieło sztuki”. Sposobem na osiągnięcie tego celu ma być właśnie przekraczanie barier, jakie narzuca nam socjalizacja i cały system wiedzy-władzy.
Dlatego właśnie Jej Perfekcyjność zdecydowała się przyjąć wibrator z rąk As.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!