Warszawa , 25 października 2006 – Nonkonformistyczna postawa Jej Perfekcyjności w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego spotyka się ze znacznym oporem i działaniem mającym na celu utrudnić jej pracę ze strony osób, którym zagraża protest.

Organizowany przez Jej Perfekcyjność protest wyborczy może poważnie zaszkodzić aktualnie rządzącej grupie, stąd też dziś rano zerwano wszystkie plakaty informujące o istnieniu strony protest-wyborczy.prv.pl oraz ogłoszenia streszczające powody protestu.
– Plakatów było kilkanaście, czy może nawet kilkadziesiąt – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Jeszcze kilka chwil po 8 rano wisiały wszystkie, ale po 9:30 nie było po nich śladu. Ktoś z rozmysłem i specjalnie je usunął, chcąc utrudnić nam działanie.
Protest rośnie w siłę i w ciągu pierwszego dnia zebrano już ponad połowę wymaganych podpisów. Jej Perfekcyjność chciałaby „zakończyć sprawę przed sobotą”. To znaczy, że tego dnia chciałaby przedłożyć odpowiednie dokumenty Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów UW.
– Bardzo pomaga mi w pracy As – zwierza się Jej Perfekcyjność. – Bez niej byłoby mi naprawdę trudniej. Dzisiaj razem zbieraliśmy podpisy, a w czasie jak miałem zajęcia, wieszała plakaty w miejsce zerwanych rano.
Stronę protestu odwiedza codziennie kilkadziesiąt osób – pierwszego dnia jej działania, nawet ponad setka. Poza tym w serwisie grono.net na forum grona tematycznego kierunku dziennikarstwo trwa dyskusja nad zasadnością protestu oraz wolą przyłączenia się do niego.
– Dziś obce zupełnie i nieznane mi osoby podchodziły, deklarując wolę podpisania listy! – cieszy się Jej Perfekcyjność. – To naprawdę miłe, że w kńcu studenci dziennikarstwa wierzą, że mogą coś zrobić.
Jej Perfekcyjność zebrała już 54 na 107 wymaganych podpisów. Dziś skupiała się głównie na II roku studiów dziennych. Jutro dotrzeć ma do jak największej ilości studentów wieczorowych oraz do IV roku studiów dziennych. Wyznała, że liczy na pomoc An i Ka w tych dwu zadaniach.

Protest wyborczy zgłosić może 5 proc. studentów jednostki (wg danych Biura Spraw Studenckich UW – obowiązującą w Instytucie Dziennikarstwa grupą jest 107 osób spośród ponad 2,1 tys. uprawnionych do głosowania) w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników wyborów. Prostest zgłosić można tylko, gdy mógł mieć istotny wpływ na wynik wyborów. W głosowaniu, jakie miało miejsce w Instytucie Dziennikarstwa w miniony poniedziałek wzięło udział 21 osób spośród ponad 1,7 uprawnionych (wg spisu wyborczego). Protest Jej Perfkecyjności opiera się na zarzutach zbyt słabego poinformowania o możliwości kandydowania oraz zbyt słabym poinformowaniu studentów o możliwości wzięcia udziału w głosowaniu. Drugi zarzut dotyczy uniemożliwienia studentom studiów wieczorowych wzięcia udziału w wyborach. W sporządzeniu uzasadnienia protestu oraz samym jego przeprowadzaniu od strony prawnej pomagają chcący zachować anonimowość znajomi Jej Perfekcyjności zajmujący się prawem uniwersyteckim na UW.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!