Warszawa, 23 października 2006 – W internecie właśnie opublikowano najnowszą sesję Jej Perfekcyjności – 'Mea Culpa session 2006′.

Zdjęcia, zapowiadane od dawna, przedstawiają Jej Perfekcyjność w sutannie zakonu kanoników regularnych na ulicach Warszawy. Jej Perfekcyjności towarzyszy na większości zdjęć jej znajoma, Mo. Oczy Mo ozdobione są specjalnymi szkłami kontaktowymi, które sprawiają, że jej soczewki wyglądają nieco diabolicznie.
– Zależało mi na tym kontraście – mówi Jej Perfekcyjność. – Samo robienie zdjęć było całkiem przyjemne, choć trochę się stresowałem.
Powodem stresu były tłumy ludzi, jakie – co normalne – przewijały się tuż obok ulicami stolicy. Zdjęcia wykonano na ulicach Chmielnej, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, czyli dokładnie w sercu Warszawy.
– Nie spotkały nas żadne nieprzyjemne sytuacje, co mnie pozytywnie zaskoczyło – wspomina Jej Perfekcyjność. – Co wcale nie oznacza, że było całkiem komfortowo. Oczy gapiów były wyraźnie zwrócone na nas.
Mimo wszystko, nowa galeria – m.in. w serwisie grono.net prezentuje 9 fotografii z podpisami, które zaczerpnięto jako cytaty z Biblii.
– Zdjęcia nie do końca oddają to, co znaczą podpisy… Ale moim celem nie było ilustrowanie Pisma Świętego, tylko raczej skłonienie do refleksji – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję, że mi się to udało.
Fotografie będą w sieci do odwołania.

Poniżej prezentujemy jedną z nich.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!