Warszawa, 27 paźdzernika 2006 – Udało się zebrać wymaganą do protestu wyborczego w Instytucie Dziennikarstwa ilość podpisów.

Akcję zainicjowała Jej Perfekcyjność, której zdaniem wybory przeprowadzone w miniony poniedziałek były niezgodne z proecedurą określoną w przepisach wewnętrznych Samorządu Studentów UW.
– I w końcu mamy wymagane 107 podpisów – cieszy się. – To oznacza, że nasz protest podpisało 5 proc. studentów Instytutu! Dla porównania powiem, że w wyborach wzięło udział zaledwie 21 osób…
Jej Perfekcyjność jeszcze dziś zakończy konsultacje z prawnikami specjalizującymi się w prawie UW i będzie miała gotowe uzasadnienie swojego protesty, wymagane przepisami.
Protest ma zostać złożony dziś lub w poniedziałek do godziny 15:00.
– Jeśli zadecydujemy z prawnikami o nieskładaniu go dzisiaj, to będę musiał delegować te uprawnienia i obowiązki na kogoś innego, najpewniej na Jo, która od początku wspomaga mnie w zbieraniu podpisów – wyjaśnia Jej Perfekcyjność.
Jej Perfekcyjność przypomniała, że w niedzielę po 13 wyjeżdża do domu rodzinnego. Jednocześnie dodała, że wróci, gdy tylko będzie to konieczne. Dodała także, że o wszelkich szczegółach informować będzie na stronie Protest-Wyborczy.prv.pl.

Protest Jej Perfekcyjności musi trafić w ciągu 7 dni od wyborów do Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów UW, która ma z kolei 7 dni na jego rozpatrzenie. Komisja Rewizyjna ma prawo unieważnić wybory przeprowadzone przez Uczelnianą Komisję Rewizyjną UW i zarządzić ich powtórzenie.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!