Warszawa, 26 maja 2006 – Zapoczątkowana przez Jej Perfekcyjność akcja protestacyjna „Papież i tak będzie pił” spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Poza słowami uznania i otuchy, jakie Jej Perfekcyjność słyszy codziennie od momentu ogłoszenia akcji, mnóstwo osób wyraziło wolę przyłączenia się do protestu.
– Właściwie cały czas dostaję jakieś wiadomości lub maile, w których ludzie zapowiadają udział w proteście – cieszy się Jej Perfekcyjność.
Sama postanowiła dotrzymać danego słowa i w czwartkowy wieczór spożywała alkohol. Świadkowie zgodnie twierdzą, że dzielnie zniosła wypicie piwa marki Freeq i kieliszka ajerkoniaku domowej produkcji.
– To nie było takie ciężkie – powiedziała potem. – Choć przyznaję, mimo że zabrzmi to śmiesznie dla niektórych, że poczułem to piwo po wypiciu…
Jej Perfekcyjność dodaje także, że ci, którzy jeszcze nie wzięli udziału w akcji, mogą wciąż to zrobić, a szczegóły znajdą na stronie PapiezITakBedziePil.prv.pl. Dodała także, że doszły do niej niesprawdzone informacje, że w centrum miasta ktoś mimo zakazu sprzedawał alkohol.
– Doniesienie to przekazałem od razu na policję – zapewnia. – Tak bowiem być nie może!
O akcji Jej Perfekcyjności pisały także media. „Gazeta Wyborcza” nazwała protest „głosem rozsądku w momencie bałwochwalczej niemal zadumy rządzących”, a „Rzeczpospolita” porównała akcję z protestem znanym potocznie, jako „akcja Drzymały” i kojarzoną z wozem chłopa, który walczył z prawodawcami niemieckimi. Radio Maryja nazwało Jej Perfekcyjność „obrazoburczym dziwakiem”, która nie potrafi docenić doniosłości wizyty Ojca Świętego w Polsce. W podobnym tonie wypowiedział się „Nasz Dziennik”. Nie odniosła się do protestu Jej Perfekcyjności telewizja Polsat, za to TVN24 i TVP 1 w swoich serwisach informacyjnych zamieściły krótką wzmiankę, opatrzoną rzutem na stronę internetową protestu i cytatami z wypowiedzi Jej Perfekcyjności podczas konferencji prasowej dwa dni temu.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!