Warszawa, 24 maja 2006 – W związku z zakazem sprzedaży alkoholu na terenie miast odwiedzanych przez papieża Benedykta XVI, Jej Perfekcyjność ogłosiła protest pod hasłem „Papież i tak będzie pił”.

Na dwa dni przed wizytą Ojca Świętego w Warszawie, Jej Perfekcyjność ogłosiła początek akcji protestacyjnej przeciw prohibicji.
– Nie rozumiem idei tego zakazu – ogłosiła. – Jak przyjeżdża do nas głowa innego państwa, na przykład prezydent Bush, to zakazu nie ma. Tak samo, jak przyjeżdża głowa innego kościoła. Po prostu nie zgadzam się z tą niezrozumiałą dla mnie decyzją.
Jej Perfekcyjność ogłosiła, że zamierza – mimo swojej abstynencji – zakupić wcześniej alkohol i spożyć go w czasie prohibicji. Ma to być znak protestu przeciw decyzji Rady Ministrów z maja 2006 roku.
W rozporządzeniu zarządzono zakaz sprzedaży alkoholu w miastach, w których będzie przebywał podczas pielgrzymki „Trwajcie mocni w wierze” papież Benedykt XVI w danym dniu oraz częściowy zakaz sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu na terenie całych województw.
– Rozgoryczenie moje jest tym większe, że wnioskuję, że władze nie wierzą w umiejętność Polaków do uszanowania obecności tego gościa w naszym kraju – dodała Jej Perfekcyjność. – Ja rozumiem, że Benedykt XVI jest kimś wyjątkowym, także dla mnie. Ale wolę zdać się na rozsądek Polaków, warszawiaków i mieszkańców innych miast. Oni wiedzą, jak się zachować. Jeśli zaś nie wiedzą, nikt ich tego zakazami nie nauczy.
Protest ma już oficjalne logo, które prezentujemy poniżej. Posiada także oficjalną stronę internetową – jest nią ta informacja, do której można zajrzeć poprzez adres PapiezITakBedziePil.prv.pl.
– Paradkosem jest to, że sam Benedykt XVI podczas pielgrzymki, pomijając rytualne gesty liturgiczne, będzie także pił alkohol! – twierdzi Jej Perfekcyjność. – Z informacji opublikowanych przez biuro Prezesa Rady Ministrów i wiadomości na portalach internetowych, papież będzie między innymi wraz z premierem K. Marcinkiewiczem pił wino.
W ramach akcji Jej Perfekcyjność wyjątkowo namawia wszystkich do spożywania alkoholu w czasie dni, gdy obowiązuje prohibicja. Oczywiście trzeba ów alkohol wcześniej nabyć. W trakcie zakazu będzie go bowiem można kupić tylko na lotnisku Okęcie w sklepach wolnocłowych.
Jednocześnie Jej Perfekcyjność zaznaczyła, że nie namawia do łamania zakazu sprzedaży alkoholu. Jak sama podkreśliła, jest legalistką i zamierza „wszelkie próby łamania tego zakazu” zgłaszać na policję.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!