Warszawa, 26 maja 2006 – W swoim przemówieniu Jej Perfekcyjność podziękowała Ojcu Świętemu za dwa dni, jakie spędził w Warszawie, podtrzymując w wierze swój Kościół i wiernych.

Przemówienie wygłoszone przez Jej Perfekcyjność relacjonowały TVN24 oraz TVP 1. Można je było także śledzić na żywo na www.itvp.pl. Relacjonował je na żywo także portal onet.pl i serwis gazeta.pl.
– Dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich wiernych kościoła katolickiego za wizytę Jego Świątobliwości – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Te dwa dni były ważne nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich Polaków. Jesteśmy dumni, że Ojciec Święty wybrał Polskę, jako kraj swojej pierwszej pielgrzymki zagranicznej.
Jej Perfekcyjność podziękowała także Benedyktowi XVI za mszę świętą na pl. Piłsudskiego oraz za „wszystkie słowa, które wypowiedział Ojciec Święty w języku polskim”. Powiedziała, że sprawiły one wielką radość wszystkim wiernym i były symbolem troski papieskiej o każdy naród wspólnoty chrześcijańskiej. Słowa te wywołały owację zgromadzonych w pobliżu Jej Perfekcyjności ludzi.
– Życzymy Waszej Świątobliwości powodzenia w dalszym pielgrzymowaniu po Polsce i dużo siły w podążaniu sentymentalną drogą Wielkiego Poprzednika – mówiła wzruszona. – Mam nadzieję, że godnie ugościliśmy Ojca Świętego w naszym mieście i że zechce Ojciec odwiedzić nas jeszcze nie raz.
Jej Perfekcyjność przeprosiła, że nie może być na płycie lotniska, gdzie żegnany jest Benedykt XVI, ale zatrzymały ją „ważne powody”, o których nie chce mówić. Kończąc swoje przemówienie, transmitowane na lotnisku na specjalnym telebimie, Jej Perfekcyjność odniosła się do hasła pielgrzymki, zapewniając, że „wszyscy wierni Kościoła będą teraz trwać mocni w wierze”, dzięki umocnieniu, jakie dała wizyta Ojca Świętego.
Papież Benedykt XVI w milczeniu i z uśmiechem wysłuchał słów Jej Pefekcyjności, po czym udał się do samolotu, skąd odleciał do Częstochowy. Protokół nie przewidywał odpowiedzi Ojca Świętego.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!