Warszawa, 23 marca 2006 – Jak poinformowało w komunikacie biuro prasowe Jej Perfekcyjności, jest ona w trakcie zakładania Koła Naukowego Socjologicznego Warszatatu Dziennikarskiego na swojej uczelni.

Koło ma być emanacją redakcji, którą kieruje Jej Perfekcyjność w Instytucie Socjologii. Jego głównym zadaniem ma być właśnie wydawanie gazety.
– Zależało mi na legalizacji pewnych działań i uczynienie z nich oficjalnych ruchów samorządu społecznego – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Mając koło, nabywamy osobowości prawnej i stajemy się pełnoprawnymi członkami ruchu studenckiego na Alma Mater.
Dzięki nowej organizacji, Jej Perfekcyjność będzie w stanie starać się o dofinansowania z wielu źródeł. Ma to pomóc jej w utrzymaniu miesięcznika Instytutu Socjologii, którego jest redaktor naczelną. Początek starań o rejestrację koła zbiegł się z datą premiery drugiego numeru magazynu, która miała miejsce wczoraj.
– Jestem z niego zawodolony – powiedziała naczelna. – Oczywiście zauważam mankamenty i nadal mamy zamiar się poprawiać. Jednak widzę już postępy wazględem pierwszeg wydania.
Gazeta była wydrukowana w nowej drukarni. Zdaniem Jej Perfekcyjności, otrzymała ona zapewnienie, że dotychczasowe dwa wydania dostaną także „dofinansowane wstecznie”. O decyzji takiej poinformować miał ją Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów Instytutu Socjologii. Jest to sytuacja wyjątkowa, bowiem nieczęsto zdarza się, żeby Samorząd godził się na takie rozwiązania.
Jej Perfekcyjność znalazła już doktora, który stanie się oficjalnie opiekunem Koła oraz zadba o umożliwienie istnienia strony internetowej magazynu na serwerach UW. Także wczoraj Jej Perfekcyjność złożyła wniosek o nadanie numeru ISSN.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!