Po tym, jak w Paryżu wandale zniszczyli homofobicznymi napisami tęczowe ozdoby przygotowane przez miasto – burmistrza postanowiła dołożyć ich jeszcze więcej przed tamtejszą paradą.

Parada w Paryżu, znana jako Marche des Fiertés LGBT zaplanowana jest na sobotę 30 czerwca – po raz pierwszy od lat będzie otoczona specjalną ochroną policji. W ostatnich latach obstawa ta była zdecydowanie mniejsza.

 

Tęczowe dekoracje przygotowane przez miasto stały się obiektem ataku wandali, którzy przykryli je białą farbą i zostawili homofobiczne wiadomości. Napisy można przetłumaczyć jako „LGBT wypad z Francji”.

Na atak zareagowała burmistrza miasta Anne Hidalgo. Powiedziała:

Minionej nocy, tęczowe przejścia dla pieszych zostały zniszczone. To homofobiczne przestępstwo przypomina nam, jak ważny jest #MarchedesFiertés.

Wyjdźmy wszyscy na ulice Paryża w sobotę dla równych praw! #LoveWins #Pride.

Burmistrza nakazała natychmiastowe odnowienie tęczowych przejść dla pieszych i zapowiedziała, że zostaną dołożone kolejne tęczowe pasy w związku z tym, co się stało.

Napisała:

Homofobiczne graffiti zostanie usunięte dziś rano, po zakończeniu prac prokuratury. Tęczowe przejścia zostaną odmalowane! Dodamy nawet kilka ekstra! ;-)

I, jak podają mieszkańcy Paryża, rzeczywiście szybko usunięto zniszczone przejścia i odnowiono tęczowe ozdoby.

Zastępca burmistrzy Bruno Julliard powiedział:

Homofobiczne niszczenie miejskich tęczowych ozdób jest nie do zaakceptowania. Ta manifestacja ohydnej nienawiści tylko wzmocni naszą determinację w walce z dyskryminacją.

Podobnie zareagował wyoutowany polityk Jean-Luc Romero, który powiedział:

Nienawiść wobec osób LGBTQI uderzyła w samo serce Paryża. Naszą odpowiedzią będzie sobota, kiedy setki tysięcy ludzi będą paradować w wielkim marszu pride’owym!

źródło: PinkNews

Foto: Miasto Paryż

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email