Może nie jest to najbardziej zaskakująca informacja ale okazuje się, że… ludzie kłamią na temat swoich penisów!

Ale nie zawsze jest to ich wina. Oto bowiem pojawiły się nowe badania, które mówią, że to, co wiemy na temat wielkości penisa jest błędne.

Najpierw historia. W latach po II wojnie światowej doktor Alfred Kinsey przeprowadził badania, które dotyczyły średniej wielkości penisa. Wówczas, jego zdaniem, średnia wielkość wynosiła 6.21 cala długości i 4.85 cala w obwodzie (czyli odpowiednio 15,77 cm i 12.32 cm).

Okazuje się, że jego badania były fundamentalnie niewłaściwe a ich wyniki prowadziły do tego, że przez dziesięciolecia mężczyźni uważali, że ich penisy są „małe”, podczas gdy były średnie.

Próba Kinseya oparta była głównie na białych studentach. A dodatkowo zakładam on, że miary podane im przez nich są prawdziwe i prawidłowe. Dane te były niekwestionowane prawie przez cały XX wiek. Doprowadziło to także do wielu problemów z dobrobytem psychicznym mężczyzn, którzy mieli penisy mniejsze, niż podana średnia.

Współczesne badania wskazują, że są bardziej naukowe metody mierzenia długości penisów.

Najprawdopodobniej najlepsze badania kiedykolwiek przeprowadzone, zostały zakończone w 2014 roku w brytyjskim zespole Davida Veale’a. W trakcie ich trwania, dokonano klinicznych testów długości.

Z ich rezultatów jasno wynikało, że Kinsey nie miał racji – przeciętny penis miał długość 5.16 cali i obwód 4.59 cali (czyli odpowiednio 13,11 cm i 11,66 cm).

Warto mieć na uwadze, że dokonanie dokładnych pomiarów w tym zakresie nie jest łatwe. Po pierwsze – kwestia wzwodu w warunkach klinicznych jest bardzo kłopotliwe a po drugie – mierzenie penisa samodzielnie jest zawsze obarczone błędem.

Niewłaściwe informacje na temat długości penisów sprawiły, że pojawiły się specyficzne zaburzenia – mogące prowadzić do samobójstw lub depresji.

Mówiąc krótko: nie ma co się przejmować długością. Wszak ta i tak nie ma dużego (!) znaczenia.

A SKORO O PENISACH MOWA… OTO 10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIESZ NA TEMAT MASTURBACJI!

PinkNews/Foto: WikimediaImages/CC0/pixabay

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email