Nowe badanie: małżeństwa męskich par jednopłciowych mają mniejszą szansę na rozwód, niż małżeństwa różnopłciowe oraz kobiece.

Jak wynika z najnowszych badań Williams Institute at the UCLA School of Law, szanse na rozpadnięcie się związku małżeńskiego dwóch mężczyzn w USA są mniejsze niż w przypadku małżeństwa dwóch kobiet oraz małżeństwa damsko-męskiego.

Co ciekawe, jak wynika z badania ponad 500 par z Vermontu – prowadzone przez 12 lat – rozwód jest najbardziej prawdopodobny w przypadku par kobiecych. Lesbijki rozwodzą się dwa razy częściej niż geje i 1,5 raza częściej niż małżeństwa różnopłciowe.

Prof. Esther Rothblum, autorka badania i badaczka w Williams Institute (wykłada także studia kobiece w San Diego State University) stwierdziła, że jednym z wyjaśnień tego fenomenu są większe oczekiwania kobiec wobec zawieranych związków, niż mają ich mężczyźni.

Stwierdziła:

Inne badania nad małżeństwami różnopłciowymi wskazują, że kobiety mają wyższe standardy i oczekiwania od swoich związków niż mężczyźni. Podejrzewamy, że podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku par lesbijskich, które pojawiły się w naszym badaniu i które miały wyższy odsetek rozwiązania relacji.

Wniosek ten potwierdzać mogą inne badania, opublikowane w zeszłym roku przez naukowców z University of Queensland. Wynika z nich, że pary kobiece są bardziej zadowolone ze swojej relacji niż pary różnopłciowe.

Źródło: PinkNews
Fot. The Fiscal Times

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email