Z tygodniowym opóźnieniem rusza trzeci sezon programu „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”. We wtorek 10 października o 22:00 gościem będzie Karol Radziszewski.

Karol Radziszewski to polski artysta, malarz, performer, publicysta, autor instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo.

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury (2002, 2006), laureat nagrody 5, 10 i dalej im. Marcina Kołodyńskiego w 2006 roku i głównej nagrody III edycji konkursu Samsung Art Master. Otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii sztuki wizualne za rok 2009.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Ma na swoim koncie również prezentacje indywidualne. Najważniejsze to wystawa Pedały prezentowana w prywatnym mieszkaniu w Warszawie, Biuro w Zachęcie oraz Dom – Blok – Ulica w warszawskiej Galerii Program. Wybór jego polaroidowych fotografii z cyklu Lubiewo stanowi ilustrację czwartego, złotego wydania powieści Michała Witkowskiego „Lubiewo”.

Radziszewski jest założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu DIK Fagazine. Prowadzi blog z polaroidowymi autoportretami.

Karol Radziszewski będzie gościem pierwszego po wakacyjnej przerwie odcinka programu „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka” we wtorek 10 października o 22:00 na www.facebook.com/JejPerfekcyjnosc.

Kilka zdjęć z instagramowego profilu Karola Radziszewskiego:

New in town #russianboy #newyork #artdaily

A post shared by Karol Radziszewski (@karolradziszewski) on

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email