Tematem najbliższego spotkania z cyklu w Ogrodzie Powszechnym będzie „Ciało niebinarne”. W sobotę 24 czerwca o 15:00 gościem spotkania będzie Jej Perfekcyjność.

24 czerwca 2017
15:00
Ogród Powszechny, ul. Zamoyskiego 20, Warszawa
tutaj

Niebinarność bardziej znana jest pod nazwą „genderqueer”. Za wyjaśnienie terminu niech posłużą słowa Chloe Aftel w Wysokich Ocasach, fotografki z Los Angeles, która robiła portrety osobom, nie czującym się ani mężczyznami, ani kobietami:

„to tak szeroka kategoria, że gdybym miała znaleźć wspólny mianownik dla tych wszystkich osób, to poza sprzeciwem wobec binarnego podziału płci byłoby nim chyba tylko przekonanie, że każdy ma prawo określać swoją tożsamość”

„Płeć zawsze była dla mnie czymś nieokreślonym, trudnym do zdefiniowania. Uważałam, że jest płynna. Tożsamość ma tyle źródeł i ujść. Byłam ciekawa, jak patrzą na nią ludzie, którzy nie odnajdują się w klasycznym podziale na płcie – opowiada fotografka Adzie Petriczko z Wysokich Obcasów

O ciele niebinarnym, jego kategoriach, tożsamościach, wymiarach społeczno-politycznych i kontekstach kulturowych Łukasz Wójcicki porozmawia z Jej Perfekcyjnością.

Rozmowę poprowadzi Łukasz Wójcicki, bloger, performer teatru Komuna/Warszawa, tancerz i atleta pracujący z ciałem, edukator genderowy (Głosy Przeciw Przemocy), krytyk queerowo-feministyczny, anarchista.

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email