Socjolożka i prawniczka, była Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania prof. Małgorzata Fuszara będzie gością „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka” już w ten wtorek o 22:00 na żywo na PolskaLive.pl.

Prof. Małgorzata Fuszara to polska prawniczka i socjolog, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z socjologią polityki, gender studies, socjologią mniejszości etnicznych, kulturowych i społecznych oraz socjologią prawa. Od 2014 do 2015 pełniła funkcję pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania.

Zawodowo związana z UW, objęła stanowisko profesora w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji. Została dyrektorką Ośrodka Badań Społeczno-Prawnych nad Sytuacją Kobiet ISNS UW. Wraz z Bożeną Chołuj kieruje Podyplomowymi Studiami nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci Gender Studies ISNS UW, których jest współtwórczynią. W 2008 weszła w skład Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Uniwersytetu Warszawskiego.

W swojej działalności naukowej koncentruje się na zagadnieniu udziału kobiet w życiu społeczno-politycznym. Bada międzynarodowe mechanizmy włączania i wykluczania kobiet ze sfery publicznej, zajmując się m.in. zjawiskiem tzw. szklanego sufitu. Prowadzi badania na temat gender i przemian ról społecznych kobiet i mężczyzn. Zajmuje się wpływem prawa Unii Europejskiej na polskie prawo w zakresie równouprawnienia płci.

O pracy, różnorodności, równości ludzi i nie tylko rozmawiać będziemy na żywo w ten wtorek o 22:00. Wszystko do zobaczenia na www.PolskaLive.pl!

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email