W najbliższy wtorek w Polska Live! pojawi się Betty Q – będzie gościem nowego odcinka „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”. Gościem muzycznym będzie zespół BeMy.

Betty Q przez 10 lat związana była z amatorskim teatrem Nic Pewnego w Piasecznie, w 2010 roku założyła zespół Betty Q & Crew cyklicznie wystawiający autorski repertuar burleskowy. Od grudnia 2012 roku występuje w składzie warszawskiego kabaretu Pożar w Burdelu. Półfinalistka V edycji programu Mam Talent (2012) i Laureatka nagrody Porca Papessa Międzynarodowego Festiwalu Caput Mundi w Rzymie (2013).

W 2011 roku wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka. Była polską ambasadorką filmu „Burlesque Assassins” (2013) oraz „Bettie Page Reveals All” (2014). Autorka choreografii do filmów i teatru. Organizatorka Polish Burlesque Festival, producentka Naked Girls Reading Warsaw.

Gościem muzycznym programu będzie zespół BeMy.

W czerwcu 2013 roku duet wziął udział w przesłuchaniach do szóstej edycji polskiej wersji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Dostali się do finału i zajęli 2. miejsce. W maju 2014 roku zagrali na akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds, a także zdobyli nagrodę jurorów podczas festiwalu TOPtrendy 2014 organizowanego w Sopocie. Latem zdobyli nagrodę główną na festiwalu muzycznym w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie festiwalu Woodstock. W tym samym roku wydali swój debiutancki singiel – „Angel’s Romance”.

Wiosną 2015 roku podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i przystąpili do nagrywania debiutanckiego albumu. W kwietniu 2016 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Grizzlin’, którą wyprodukował Bogdan Kondracki. Album promowany był przez single „Time” i „Oxygen”.

Rozmowę z Betty Q oraz występ zespołu BeMy będzie można zobaczyć w ten wtorek (21 lutego) i 22:00 na żywo na PolskaLive.pl!

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email