Cztery nowe animacje opowiadają o dobrych praktykach, jakie wdrożyły już przedsiębiorstwa w Polsce. To kolejny sposób na promocję inkluzywności osób LGBT w miejscu pracy.

dobrepraktyki

Każdy z filmików opowiada o jednej dobrej praktyce. W prosty, dynamiczny sposób tłumaczy, na czym polega istota praktyki i jakie są jej konsekwencje. W animacjach dowiadujemy się także, jakie problemy mogą stanąć na drodze ich wdrożenia oraz wskazówki do radzenia sobie z nimi.

Jesteśmy bardzo dumni z nagrać. Mamy wielką nadzieję, że uatrakcyjnienie przekazu pozwoli nam trafić do kolejnych przedsiębiorstw i promować dobre rozwiązania, już stosowane w polskich firmach– tłumaczy Kajetan Stobiecki z Fundacji LGBT Business Forum.

Przykłady, podane w animacjach, pochodzą z firm, które wprowadziły już konkretne rozwiązania u siebie. Pozwalają spojrzeć na polski kontekst ich wdrożenia na początku XXI wieku. Dane do przygotowania animacji zebrano w ankiecie on-line oraz podczas wywiadów pogłębionych z przedstawicielami i przedstawicielkami przedsiębiorstw. Dzięki temu można mieć pewność, że są to praktyczne zagadnienia i autentyczne wdrożenia. Na tym autorom filmów zależało najbardziej.

Więcej przykładów dobrych praktyk zawiera podręcznik, jaki ściągnąć można ze stron Fundacji LGBT Business Forum.

Podręcznik „Otwierając się na różnorodność” ukazał się w listopadzie 2015 roku. Zawiera analizę dobrych praktyk w zakresie zatrudniania osób LGBT, stosowanych w polskich firmach. Jest praktycznym przewodnikiem, który pozwala nie tylko na poznanie stosowanych mechanizmów ale i na wdrożenie ich u siebie w przedsiębiorstwie. Podręcznik można za darmo ściągnąć w formie pliku PDF tutaj.

Animacje są częścią projektu „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT”, realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Funduszy EOG.

Wszystkie animacje zobaczyć można tutaj:

Wypowiedz się! Skomentuj!