Kilkadziesiąt osób wzięło udział w naszych szkoleniach. Wszystkie otrzymały od nas pierwszy w historii polski podręcznik dobrych praktyk w zakresie zatrudniania osób LGBT.

Katarzyna Dułak podczas seminarium w Warszawie
Katarzyna Dułak podczas seminarium w Warszawie

Seminaria odbyły się w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. Każde z nich składało się z trzech modułów, które krok po kroku wprowadzały osoby uczestniczące w tematykę. Pierwsza część, poświęcona prawnym podstawom zakazu dyskryminacji była jedyną teoretyczną częścią szkolenia. Drugi moduł omawiał praktyczne i finansowe korzyści z wdrożenia zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Nasi prelegencji podawali konkretne przykłady i liczby, mówiące o tym, ile zarabia się na uwzględnieniu różnorodności w poszczególnych jej aspektach.

– Szkolenia cieszyły się zainteresowaniem ale najbardziej zadowoleni jesteśmy z tego, jak żywo osoby uczestniczące reagowały na prezentowane materiały. We wszystkich miastach wywiązywała się dyskusja, która prowadziła nas do bardzo ciekawych i kreatywnych rozwiązań – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezesa Fundacji LGBT Business Forum.

Najważniejszą częścią seminariów był ostatni moduł – poświęcony wypracowanym przez Fundację dobrym praktykom w zatrudnianiu osób LGBT w Polsce.

Dwugodzinna część była efektem badań, jakie w ramach projektu „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT” przeprowadziła Fundacja. Najpierw przygotowano formularz służący do zgłaszania dobrych praktyk przez firmy posiadające już takie rozwiązania, zaś potem specjalistki i specjaliści Fundacji rozmawiali z wybranymi pięcioma pracodawcami na temat szczegółów wdrażania najpopularnijeszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie już obowiązują w Polsce. O praktykach tych rozmawiano w ostatniej części.

Wszystkie osoby uczestniczące w seminariach otrzymały podręcznik „Otwierając się na różnorodność”. To unikalna publikacja, która zbiera po raz pierwszy w historii Polski dane dotyczące tego, jakie dobre praktyki w zatrudnianiu osób LGBT są stosowane w różnych firmach. Podręcznik, który ma formę niewielkiego poradnika, dostępny będzie w wersji elektronicznej za darmo na stronie Fundacji LGBT Business Forum.

Seminaria zostały zrealizowane w ramach projektu „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT”, realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Funduszy Europjeskiego Obszaru Gospodarczego.

Wypowiedz się! Skomentuj!