tumblr_n9ehyk1Puq1qebqrfo1_r1_1280Wczoraj minęła pierwsza rocznica od wydania ostatniego albumu iamamiwhoami. Z tego powodu wzięło mnie na sentymenty i postanowiłem odświeżyć piosenkę po piosence. Faktem jest to, iż cierpię na samą myśl, że ktoś może nie znać tego fenomenalnego zespołu. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że jest dosyć niszowy i m.in. to sobie w nim cenię. Nie zwlekając pozwólcie, że przedstawię Wam ich sylwetkę oraz swoje refleksje na temat Blue.

Iamamiwhoami to audiowizualny projekt zapoczątkowany w 2009 roku przez producenta muzycznego Claesa Björklunda oraz wokalistkę i autorkę tekstów Jonne Lee. Jest to niezależny, elektroniczny, szwedzki duet, który wydał już trzy krążki. Każdy z nich okraszony jest konkretną, nierozerwalną wizją. Każdy z utworów jest singlem posiadającym własny teledysk, tworzący wraz z resztą spójną historię. Podobnie było z Blue wydanym w zeszłym roku, gdzie motywem przewodnim była woda. Album ten zajął 1. miejsce w moim osobistym rankingu best of 2014 i nadal na nim pozostaje.

at284126833

Mija kolejny rok, a ja nadal uważam, że Blue jest perłą dopracowaną do perfekcji pod każdym względem. Brakuje na nim jakichkolwiek słabych punktów, co jest raczej niespotykane. Mało tego, każda z piosenek jest ponadczasowa. Jestem pewien, że za 5 i 10 lat będą brzmiały tak samo świeżo jak teraz. Według mnie najjaśniejszymi punktami płyty są Vista i Blue Blue, ale gorąco zachęcam do przesłuchania wszystkich dziesięciu numerów. Nie pożałujecie! Dajcie się zanurzyć w tych cudnie pulsujących dźwiękach. Następnie, koniecznie nadróbcie zaległości i sprawdźcie poprzednie albumy, zanim zakończą pracę nad nowym. Miłego słuchania!

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
PEDALSKIE UCHO – łyk kultury. Nie koniecznie tej wysokiej. Muzyczne refleksje geja, który się zna. Skąd się zna? Ano stąd, że żyje muzyką od zawsze. Otwartość na nowe brzmienia, muzyczne niespodzianki, szalone zwroty akcji - to wszystko sprawia, że współczesna muzyka nie ma dla mnie tajemnic. Teraz będę się dzielić swoimi przemyśleniami z Wami.