Warszawa, 9 września 2015 – Na 1 października na godzinę 18:00 zaplanowano pierwsze spotkanie osób i instytucji, które chcą włączyć się w tworzenie Parady Równości 2016. Zaproszenie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych.

Logo Parady Równości 2016
Logo Parady Równości 2016

Pierwsze spotkanie jest zawsze bardzo ważne – zazwyczaj zapada na nim decyzja o dacie przyszłorocznej Parady Równości. Jest też spotkaniem, które ustala zasady współpracy przez najbliższe 10 miesięcy. Kształt Komitetu Organizacyjnego zmienia się co roku – podobnie jak sposób organizacji jego pracy.

– To, jak wygląda nasza praca, zależy od osób, które tworzą Komitet, bowiem nie ma z góry zapisanych zasad, jakimi mamy się kierować – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości. – Dla nas wszystkich jest to zawsze nowe i ekscytujące doświadczenie, bowiem nigdy nie wiemy, w jakim kierunku pójdzie organizacja wydarzenia.

Funkcję koordynującą pełni od 2012 roku Fundacja Wolontariat Równości, która jest formalnym organizatorem Parady Równości i która odpowiada technicznie za zebrania Komitetu Organizacyjnego. W Zarządzie fundacji od jej ustanowienia zasiadają Łukasz Pałucki i Jej Perfekcyjność.
Miejsce spotkania nie jest jeszcze znane, ale zostanie podane z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystkie osoby i instytucje zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o kontakt pod adresem kontakt@paradarownosci.eu.

– Formuła Komitetu Organizacyjnego jest bardzo inkluzywna, co jest jej plusem ale i przekleństwem – wyjaśnia trans. – Uzyskanie konsensusu pomiędzy ponad 20 osobami jest zazwyczaj bardzo, bardzo trudne ale i czasochłonne. Na szczęście udaje się to ostatecznie za każdym razem.

Przypomnijmy, że od 2011 roku Paradę Równości znów – jak w jej początkach – tworzy oddolny ruch, nazywany Komitetem Organizacyjnym. To nieformalna grupa, zawiązująca się co roku od nowa. W jej skład wchodzą osoby reprezentujące różne organizacje, firmy i instytucje oraz osoby prywatne. Komitet otwarty jest na wszystkie podmioty, którym bliskie są idee otwartości, równości i różnorodności.

Wypowiedz się! Skomentuj!
Podziel się z innymi:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email