Wrocław, 3 października 2014 – Trans pojawi się na spotkaniu pod nazwą „Po co nam te marsze?” tuż po zakończeniu Wrocławskiego Marszu Równości za tydzień w sobotę. Debata rozpoczyna się o godzinie 17:00.

Na miejsce debaty wybrano Coffee Planet przy ul. Rynek 7. Spotkanie potrwa do 3 godzin, podczas których głos zabiorą nie tylko zaproszone osoby, ale także publiczność.

– Cieszę się na tę debatę – komentuje Jej. – Uważam, że trochę za mało dyskutujemy o tym, czym są marsze i Parada Równości. A dobrze jednak, po tylu latach maszerowania, zastanowić się nad tym.

Organizatorzy chcą, by spotkanie dało odpowiedź na szereg pytań: Z jakimi problemami borykają się aktywistki i aktywiści organizujący marsze równości w różnych miastach Polski. Co sprawia nam największe trudności w organizacji marszy? Jak wyglądają marsze w poszczególnych miastach? Czy ich organizacja przychodzi łatwo? Jakie są postulaty tych marszy? Z „czym wychodzimy” na ulicę? Czy organizacja manifestacji ulicznych coś zmienia czy jest to mało skuteczna forma działania? Na co realnie wpływamy poprzez organizację marszy? Czy zaszły jakieś zmiany od czasu ich organizacji? Jaka formuła protestu najbardziej się sprawdza? Czy tworzymy ruch społeczny? Do czego dążymy? Czy postulat wprowadzenia Ustawy o związkach partnerskich jest jedyną rzeczą która nas łączy? Jaka jest strategia działania ruchu LGBTIQ?
W debacie, poza Jej Perfekcyjnością, udział wezmą także Agata Teutsch – współorganizatorka i uczestniczka licznych demonstracji i happeningów w obronie praw człowieka, na rzecz równości, przeciwko dyskryminacji i przemocy (m.in. jako współprzedstawicielka Komitetu Organizacyjnego Marszu Równości i Tolerancji wygrała sprawę przeciwko Prezydentowi Poznania), Damian Graczyk – łódzki działacz na rzecz osób LGBT, edukator seksualny i trener równoś-ciowy, założyciel Fabryki Równości oraz organizator łódzkich marszy równości a także Anna Piotr Smarzyński – osoba organizująca wrocławskie marsze równości od 6 lat, zaangażowana we wrocławską działalność querrowo-anarchistyczną, współorganizator wielu manifestacji i akcji bezpośrednich.

– Mam nadzieję, że debata będzie fajnym zwieńczeniem Marszu – kończy JP. – Po debacie zostaję we Wrocławiu, by bawić się cała noc w tamtejszych klubach.

Wrocławski Marsz Równości rusza w sobotę 11 października o 14:00. Udział w marszu może wziąć każda osoba. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na facebooku tutaj.


Plakt reklamujący Wrocławski Marsz Równości i towarzyszący mu Festiwal

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!